Funkcja Face ID / Touch ID, czyli uwierzytelnianie danych na podstawie weryfikacji twarzy lub linii papilarnych, wkrótce będzie dostępna dla użytkowników aplikacji Messenger. Zmiany, nad którymi pracuje internetowy gigant, mają na celu zapewnienie większego poziomu bezpieczeństwa.

Dodatkowe potwierdzanie tożsamości na razie w fazie testów

Obecnie rozwiązanie testują użytkownicy posiadający urządzenia mobilne z systemem iOS, jednak organizacja firmowana przez Marka Zuckerberga zastanawia się nad udostępnieniem tej opcji również klientom korzystającym z Androida. Co istotne, narzędzie Facebooka wymagałoby weryfikacji za pomocą Face ID lub Touch ID nawet wtedy, kiedy użytkownik miałby odblokowany telefon lub tablet. Twórcy aktualizacji przewidują możliwość określenia czasu, jaki minie od opuszczenia aplikacji do jej ponownego uwierzytelnienia. To dobra opcja dla użytkowników, którzy nie będą chcieli co chwilę odblokowywać narzędzia – może to bowiem przeszkodzić w prowadzeniu rozmów online.

Rozmawiaj w Messengerze i miej wszystko pod kontrolą!

Jak donosi serwis engadget.com, dodatkowa warstwa bezpieczeństwa skutecznie uniemożliwi odczytanie wiadomości przez niepowołane osoby. Planowana zmiana wpisuje się w prowadzoną od dłuższego czasu politykę mającą na celu lepszą ochronę prywatności. Obecnie do dyspozycji użytkowników jest narzędzie Secret Conversation, czyli tajne konwersacje. Polega ono na tym, że wybrane wiadomości są szyfrowane i nikt z zewnątrz nie może ich odczytać. Funkcja obsługiwana jest z poziomu aplikacji na sprzętach mobilnych z zainstalowanym z Androidem lub iOS. Więcej na temat tego rozwiązania znajduje się w Centrum Pomocy Facebooka.

Kiedy Facebook wprowadzi nowe zabezpieczenia?

Z danych organizacji GlobalStat (analizującej  ponad 2 miliony witryn internetowych na świecie) wynika, że Facebook to obecnie najpopularniejsza w Polsce platforma. Korzysta z niej przeszło 84% użytkowników spędzających czas mediach społecznościowych. Zapowiadana zmiana jest więc wyczekiwanym wydarzeniem. Niestety, na razie nie znamy konkretnej daty pojawienia się dodatkowych zabezpieczeń wiadomości. Wiadomo, że nowe funkcje wejdą w życie wraz z aktualizacją aplikacji Messenger.