Żeby informacja, którą chcesz się podzielić, dotarła do jak największej ilości użytkowników, warto popracować nad poprawieniem jej widoczności. W tym celu sprawdzi się kampania reklamowa, ale można skorzystać również z bezpłatnych sposobów na zwiększenie zasięgu. Na co zwrócić uwagę, dodając wpis?

• Publikuj treści w formie filmików
Algorytm Faceboka, czyli EdgeRank, premiuje posty zawierające materiały wideo. Filmy zwracają uwagę internautów, zwłaszcza że załączają się automatycznie. Warto wykorzystać ten mechanizm.
• Zachęcaj fanów do udostępniania postów
Pisząc posty, zachęcaj fanów do aktywności i dalszego udostępniania materiałów. W ten sposób sprawisz, że dany wpis będzie widziało więcej osób. Trzeba jednak zadbać, by zawierał on ciekawy przekaz i był inspirujący.
• Postaw na angażujący content
Dobrym sposobem na zwiększenie zasięgu i zachęcanie innych do „szerowania” posta jest odesłanie do wartościowych treści. W tym celu warto dowiedzieć się, co interesuje Twoich fanów, jakie tematy chcieliby zgłębić. Żeby to zbadać, można skorzystać z ogólnodostępnych narzędzi (np. Google Trends) lub przeprowadzić krótką ankietę.
• Twórz ciekawe grafiki
O popularności wpisów decydują również grafiki. Powinny one być oryginalne i przyciągać uwagę. Możesz przygotować kolaż lub nałożyć na obraz odpowiedni filtr.